Reflektorfényben voltak a részvényindexek az utóbbi héten, mind az amerikai, mind a fõbb európai indexek új történelmi csúcsot értek el. A 22. héten még tükrözõdött  a kivárás a részvényindex árfolyamokban, ekkor egyaránt mérsékelt emelkedést tudtak felmutatni, a következõ héten azonban semmi sem tudta már megállítani a mutatókat.  A fontosabb amerikai adatok kedvezõek voltak, a szerdai Bézs Könyv is gazdaság fokozatos élénkülésére mutatott rá. 

A munkanélküliségi adatok is jól alakultak, a pénteki NFP adat is pozitív hatással volt a piacokra, mivel hozta az optimista várakozást, nem maradt el a várakozásoktól. A csütörtöki EKB események az amerikai részvénypiacokra is kihatással voltak. A kamatvágáson túl a sajtótájékoztatón bejelentésre került a hosszú távú finanszírozási program indítása, a bankok forrásigényeinek szélesebb körû kiszolgálása, megfontoltabb likviditáskezelés, illetve egy értékpapír vásárlási program elõkészítése, így amerikában is okkal reagálták le a bejelentést.

Technikai oldal

 

Mi történt? Az emelkedésbõl természetesen a Dow Jones részvényindex árfolyama is kivette a részét. Olyan szintet tört át, amelyrõl már sokszor visszapattant korábban, de ezúttal a 16600-as ellenállás sem bírta visszafogni tovább az erõre kapott ármozgást. A készülõ elmozdulásra a Bollinger szalagok beszûküléssel  utaltak, amelyek azóta ismét távolodni kezdtek egymástól.

 

Mi várható? Az indikátorok vegyes képest festenek jelenleg, az RSI miután többszöri próbálkozásra sem tudta letörni az 50-es középvonalát a felsõ extrém szintjét célozta meg, amelyhez már igen közel került, de még nem jelez hetes idõsíkon túlvettséget. A Stochastic ezzel szemben már belépett az extrém tartományába, de eladási szignált itt sem láthatunk, a mozgóátlagok még nem keresztezték egymást. Az MACD indikátor egy hosszan elnyúló negatív divergenciát mutat, amely egy közelgõ korrekciót elõrejelzése lehet, de ennek idõzítését jó eséllyel fogja támogatni a többi indikátor is. 

Szólj hozzá